نگاهی بر عملکرد 6 ماهه رتکو و پسهند-بورس62
امروز شنبه 29 مرداد 1401
اخبار بورسی و اقتصادی

 

شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو طی دوره 6 ماهه نخست سال با اختصاص 666 ریال سود به ازای هر سهم معادل 51 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد.
شرکت صنایع لاستیکی سهند با انتشار عملکرد 6 ماهه خود اعلام کرد پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 93 را معادل 1164 ریال درنظر گرفت است و در این دوره موفق شده است معادل 37 درصد از آن را پوشش دهد.

 شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 93 را در بهمن، اسفند 92 و تیر ماه 93 مبلغ 1133 ریال، در مهر ماه 93 و همچنین در مهر ماه امسال مبلغ 1304 ریال اعلام کرده است و طی دوره 6 ماهه نخست سال با اختصاص 666 ریال سود به ازای هر سهم معادل 51 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد.

بر اساس این گزارش هیئت مدیره این شرکت در نظر دارد معادل 35 درصد از سود خالص سال مالی 93 را

جهت تقسیم بین سهامداران به مجمع عمومی عادی سالیانه پیشنهاد کند.

پیش بینی عملکرد سال مالی 93 در مقایسه با پیش بینی عملکرد سال مالی قبل شامل افزایش 50 درصدی فروش، افزایش 50 بهای تمام شده کالای فروش رفته، افزایش 51 درصدی سود ناخالص، افزایش 51 درصدی سود عملیاتی و افزایش 51 درصدی سود خالص است.

"رتکو" پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی 92 را در نخستین پیش بینی حسابرسی شده را مبلغ 667 ریال و در خرین پیش بینی مبلغ 885 ریال اعلام کرده بود که مطابق صورتهای مالی حسابرسی نشده و شده، مبلغ 1000 ریال محقق شده است.

******

شرکت صنایع لاستیکی سهند پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی 93 را با سرمایه 140 میلیارد ریال به صورت حسابرسی شده مبلغ 1155 ریال و در مرداد و مهر ماه 93 به صورت حسابرسی شده به مبلغ 1164 ریال اعلام کرده است و طی دوره 6 ماهه نخست سال با اختصاص 425 ریال سود به ازای هر سهم معادل 37 درصد از پیش بینی هایش را محقق کرد.

لازم به ذکر است این شرکت در خصوص دلایل عمده انحراف عملکرد بودجه سال 93 در 6 ماهه نخست سال مالی دلائل ذیل را ارائه کرده است:

کاهش میزان فروش به دلیل کاهش شدید تقاضای بازار تسمه نقاله این شرکت در 4 ماهه اول سال جاری ، که با بهبود تقریبی آن در دو ماه گذشته و افزایش حجم سفارشات پیش بینی می شود در شش ماهه دوم سال میزان فروش بودجه شده محقق شود.

کاهش بهای تمام شده به علت کاهش مصرف مواد اولیه که حاصل تغییر در مواد اولیه اول دوره می باشد.

همچنین این شرکت در خصوص بالا بودن نرخ خرید مواد اولیه در پیش بینی سال 93 نسبت به نرخ واقعی خربد در شش ماهه اول توضیحات زیر را به استحضار سهامداران محترم رسانده است: "با توجه به این که کائوچو های طبیعی و مصنوعی، دوده و سایر مواد خود شامل حداقل 150 نوع مواد با نرخهای متفاوت بوده که به نسبت ترکیب میزان خرید هر نوع از آنها تعیین کننده میانگین نرخ خرید واقعی گروه مواد اولیه مشخص می شود."

 همینطور صنایع لاستیکی سهند علت عدم پوشش میزان تولید بودجه شده در شش ماهه نخست را مربوط به عدم وجود تقاضا برای تسمه نقاله و بالابودن موجودی کالای ساخته شده ابتدای دوره و همچنین انتقال بخشی از ماشین آلات واحد توزین و خمیرسازی کارخانه تهران به محل جدید (اشتهارد) و نصب و راه اندازی کامل آن دانسته است.

گفتنی است این شرکت تاکنون پیش ‌بینی سود تلفیقی هر سهم را برای سال مالی 93 ارائه نکرده است.

بر اساس این گزارش هیئت مدیره این شرکت در نظر دارد معادل 50 درصد سود خالص سال مالی 93 را جهت تقسیم میان سهامداران به مجمع عمومی عادی سالیانه پیشنهاد کند.

"پسهند" پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی 92 را با سرمایه 140 میلیارد ریال مبلغ 2333 ریال و در آخرین پیش بینی مبلغ 3052 ریال اعلام کرده بود که بر اساس صورتهای مالی حسابرسی نشده و حسابرسی شده پایان سال مالی 92 سود هر سهم به مبلغ 2949 ریال محقق شده است.

یادآور می شود مبلغ 274 میلیارد و 186 میلیون ریال درآمد متفرقه محقق شده در سال مالی 92 (1959 ریال به ازای هر سهم) در کل مربوط به سود حاصل از فروش زمین کارخانه شرکت بوده است.

همچنین مطابق صورتهای مالی حسابرسی شده پایان سال مالی 92، سود تلفیقی هر سهم به مبلغ 2974 ریال تحقق یافته است.

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]