دستکاری در شاخص/شاخص مثبت در بازار منفی تحلیل و گزارش روز-آرتاتحلیل
امروز چهارشنبه 13 مهر 1401
اخبار بورسی و اقتصادی

 

 

 خبر هایی از لغو تحریم بانک تجارت این شرکت را با تقاضای خرید روبرو کرد اما با عرضه سهامدار حقوقی روبرو شد در این بازار به جای حمایت کردن حقوقی ها متاسفانه عکس این وضعیت را شاهد هستیم

 

 

 

 

 

در معاملات امروز  بورس شروع بازار منفی ولی در بعضی از گروه ها مثل بانکی مثبت آغاز شد  خبر هایی از لغو تحریم بانک تجارت این شرکت را با تقاضای خرید روبرو کرد اما با عرضه سهامدار حقوقی روبرو شد در این بازار به جای حمایت کردن حقوقی ها متاسفانه عکس این وضعیت را شاهد هستیم البته تا اخر بازار  صف خرید دوام پیدا کرد  همچنین اکثر گروه ها در منفی معامله شدند که این حجم کم معاملات نشان دهنده بی میلی سهامداران به خرید و از دست رفتن اطمینان به بازار و پر ریسک بودن سرمایه گذاری در بورس میباشد و با منفی شدن اکثر گروه ها و ادامه روند منفی بازار , شاخص به کانال 64 هزار واحدی سقوط کرد که در اواخر بازار دوباره با جابجایی سهام در مثبت بین چند حقوقی در شرکت پتروشیمی خلیج فارس باز در شاخص کل دستکاری کردند و در این بازاری که اکثر شرکت های بزرگ و کوچک منفی بودند شاخص را مثبت و در کانال 65 هزار واحدی نگه داشتند که این شرایط برای سهامداران نتیجه خوبی نخواهد داشت (امروز سهامدار در ضرر و زیان 4 درصدی  اما شاخص درمثبت!!!!)و برای فردا بازاری متعادل احتمال میدهیم.

همچنین در پایان معاملات امروز بورس شاخص کل با افزایش  2 دهم واحد  به سطخ 65029.10 واحد رسید

امروز معامله‌گران تعداد 27 هزار و 490 فقره معامله به ارزش 64 میلیارد تومان در بورس اوراق بهادار انجام داده‌اند.
شاخص بخش صنعت با 45 واحد کاهش به 54 هزار و 850 واحد رسید.
شاخص 50 شرکت فعالتر بورسی با 2 واحد افزایش به 2 هزار و 653 واحد رسید.
شاخص آزاد شناور با 60 واحد کاهش به 73 هزار و 465 واحد، شاخص 30 شرکت بزرگ بورسی با 6 واحد افزایش به 2 هزار و 924 واحد رسید.
شاخص بازار اول بورس با 31 واحد کاهش به 47 هزار و 821 واحد رسید.
شاخص بازار دوم بورس اوراق بهادار با 207 واحد افزایش به 128 هزار و 430 واحد رسید.
امروز نمادهای همراه، وغدیر در کاهش شاخص کل اثر داشته و نمادهای معاملاتی فارس، وبملت، وتجارت، شخارک، ومعادن در افزایش شاخص کل بورس اثرگذار بوده‌اند.
 در بازار فرابورس  شاخص کل امروز با 6 واحد افت به رقم 703 واحد و ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس به 58 هزار میلیارد تومان رسید.
امروز در فرابورس ایران 16 هزار و 419 فقره معامله به ارزش 53 میلیارد تومان انجام شد.
نمادهای پر بیننده فرابورسی مربوط به شرکت‌های قاسم ایران، شهرسازی و خانه سازی باغمیشه، گروه پتروشیمی سرمایه ایرانیان، آ س پ، سرمایه‌گذاری مسکن تهران و توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، بانک حکمت ایرانیان بوده است.
امروز نمادهای مارون، پترول، شرانل، زاگرس در کاهش شاخص فرابورس اثرگذار بودند و دو نماد وزمین، شپاس در ارتقای شاخص اثرگذار بوده‌اند.

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]