بررسی عملکرد 9 ماهه شرکت های دلقمان ,قچار و فولای-آرتا تحلیل
امروز چهارشنبه 13 مهر 1401
اخبار بورسی و اقتصادی

 

 

 

شرکت داروئی و بهداشتی لقمان, شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد و شرکت فرآورده های غذایی و قند چهارمحال گزارش عملکرد 9 ماهه امسال را اعلام کردند

 

 

 

 

 

شرکت داروئی و بهداشتی لقمان در دوره 9 ماهه منتهی به 30 آذر ماه سال جاری با اختصاص 184 ریال سود به ازای هر سهم معادل 40 درصد از پیش بینی هایش را محقق کرد.

 شرکت داروئی و بهداشتی لقمان پیش بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 93 را با سرمایه 225 میلیارد ریال در اسفند ماه سال 92 بصورت حسابرسی شده و در تیر ماه 93 مبلغ 521 ریال، در مهر و آبان ماه 93 بصورت حسابرسی شده مبلغ 539 ریال اعلام کرده بود که این رقم در بهمن ماه سال جاری به 456 ریال رسید و طی دوره 9 ماهه منتهی به 30 آذر ماه سال جاری با اختصاص 184 ریال سود به ازای هر سهم معادل 40 درصد از پیش بینی هایش را محقق کرد.

بر اساس این گزارش هیئت‌مدیره این شرکت درنظر دارد40 درصد از سود خالص سال مالی 93 را جهت تقسیم بین سهامداران به مجمع عمومی عادی سالانه پیشنهاد کند.

این شرکت اعلام کرده است؛ " کاهش تقاضا از طرف شرکت های پخش و افزایش میزان و مبلغ تخفیفات و جوائز مطالبه شده توسط آنها، همچنین محدودیت در تامین مواد اولیه مورد نیاز دلایل عمده کاهش در مقدار و مبلغ فروش و تولید محصول می باشد. این امر منجر به تعدیل کاهنده پیش بینی سود سال مالی 93 شده است"

*****

شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد در دوره 9 ماهه امسال با اختصاص 405 ریال سود به ازای هر سهم معادل 73 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد.

شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد پیش بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 93 را با سرمایه 40 میلیارد ریال اسفند ماه 92 بصورت حسابرسی شده و در اردیبهشت ماه 93 مبلغ 686 ریال، در خرداد ماه 93 با سرمایه 82 میلیارد ریالی، مبلغ 387 ریال اعلام کرده است که این رقم در بهمن ماه سال جاری به مبلغ 552 ریال رسید و طی دوره 9 ماهه با اختصاص 405 ریال سود به ازای هر سهم معادل 73 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد.

* مقایسه اطلاعات فعلی با آخرین مبالغ پیش بینی شده سال مالی 93 نشان می دهد که عمده تغییرات مربوط به افزایش 145 میلیارد ریالی مبلغ فروش ناشی از تغییرات در مقادیر و نرخهای فروش محصولات تولیدی شرکت با توجه به روند عملکرد واقعی طی سال، افزایش 10 میلیارد ریالی هزینه مالی و کاهش 4 میلیارد ریالی درامد سرمایه گذاریهای پیش بینی شده شرکت است.

بر اساس این گزارش هیئت مدیره این شرکت در نظر دارد معادل 165 ریال سود به ازای هر سهم را جهت تقسیم بین سهامداران به مجمع عمومی سالانه پیشنهاد کند.

این شرکت دارای دو واحد فرعی به نام گسترش فولاد سیلندر یزد و صنایع مفتول کاران یزد می باشد (که البته درصد مالکیت آنها در فرم پرتفوی سرمایه گذاریهای خارج از بورس به درستی وارد نشده)، اما نسبت به تهیه و ارائه اطلاعات پیش بینی تلفیقی اقدامی صورت نداده است.

*****

کاهش 20 میلیارد ریالی سود ناخالص و افزایش 7 میلیارد ریالی مبالغ فروش شرکت فرآورده های غذایی و قند چهارمحال موجب شد تا پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 93 معادل 96 درصد کاهش یابد.

شرکت فرآورده های غذایی و قند چهارمحال پیش بینی سود هر سهم مالی منتهی به 29 اسفند ماه 93 را در اسفند ماه 92 بصورت حسابرسی شده مبلغ 351 ریال، در تیر ماه 93 مبلغ 316 ریال، در مهر ماه 93 مبلغ 149 ریال اعلام کرده است.

 در اطلاعات فعلی با انجام تعدیلات، پیش بینی جدید این سال مالی به مبلغ 6 ریال ارائه شده است و طی دوره 9 ماهه با اختصاص 29 ریال سود به ازای هر سهم و تحقق 483 درصدی فراتر از پیش بینی هایش عمل کرد.

این شرکت علت تعدیل 96 را به شرح ذیل اعلام کرده است:

 الف. مبالغ فروش 7 میلیارد ریال افزایش، اما بعلت افزایش بهای تمام شده، سود ناخالص کاهش 20 میلیارد ریالی را نشان می دهد.

 شایان ذکر است، یکی از علل افزایش مبلغ فروش، احتساب 32 میلیارد ریال (معادل 2.5% کل فروش) یارانه تولید به تناسب میزان شکر فرآوری شده از چغندر تحصیلی سال مالی 93 شرکت که تحقق آن منوط به پذیرش توسط نهاد حاکمیتی دولت است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]